Atceries par ESCAPELLE
un
Postinor

un izvairies no tūkstošiem nepatīkamu jautājumu!

Riskēju un paļaujos uz pārtrauktā dzimumakta vai kalendāro metodi

Lai gan saskaņā ar pētījumiem katrai ceturtajai sievietei, izmantojot pārtrauktā dzimumakta vai kalendāro metodi, iestājas grūtniecība, tām joprojām uzticas daudzi. Kā rīkoties tad, ja izvēlētā kontracepcijas metode tomēr nenostrādāja, kā cerēts? No neplānotas grūtniecības Tev ir iespēja izvairīties, lietojot avārijas kontracepciju.

Riskēju un paļaujos uz pārtrauktā dzimumakta vai kalendāro metodi

Pārtrauktā dzimumakta metode, domājams, tikusi izmantota, kopš cilvēki sāka nopietnāk apsvērt ģimenes plānošanu un iespējas, kā izvairīties no nevēlamas grūtniecības. Princips ir vienkāršs un skaidrs – ja ejakulācija (spermas izvadīšana no dzimumlocekļa) notiek ārpus maksts, tad apaugļošanās nenotiek, un grūtniecība neiestājas. Tomēr realitātē viss nav tik vienkārši. Dzimumakta sākumā vīrieša organisms ražo tā saukto preejakulātu, un tajā var būt dzīvotspējīgi spermatozoīdi. Turklāt šī metode prasa ļoti lielu paškontroli un koncentrēšanās spējas, tāpēc vairumā gadījumu jauniem vīriešiem tā izrādās nepiemērota.

Šīs kontracepcijas metodes nedrošumu abu iepriekš minēto iemeslu dēļ – preejakulāta izdalīšanās un savlaicīga dzimumlocekļa neizvadīšana no maksts – apliecina arī Perla indekss. Tas parāda, cik sievietēm no 100 (seksuāli aktīvām reproduktīvā vecumā), izmantojot attiecīgo kontracepcijas metodi, gada laikā tomēr ir iestājusies grūtniecība. Pārtrauktā dzimumakta Perla indekss ir 27%, kas ir ļoti augsts nedrošības rādītājs. Tas nozīmē, ka vairāk nekā ceturtajai daļai sieviešu šī metode ir izrādījusies neefektīva un nav pasargājusi no grūtniecības.

Kalendārā metode ir tikpat nedroša. Tā balstās uz seksuālo attiecību plānošanu, ņemot vērā sievietes menstruālā cikla fāzes. Šīs metodes Perla indekss arī ir ļoti augsts – 25%. Tas nozīmē, ka no 100 sievietēm, kuras izmanto kalendāro metodi, lai izsargātos, katrai ceturtajai viena gada laikā tomēr iestājas grūtniecība.

Lai gan sievietēm menstruālo ciklu garumi atšķiras, ir novērots, ka ovulācija notiek tieši 14 dienas pirms mēnešreižu sākuma. Tāpēc cikla trešā nedēļa no kontracepcijas drošības viedokļa ir visriskantākā. Ovulācija var notikt arī spontāni, jebkurā laikā, tāpēc kalendārā metode šādā gadījumā nebūs droša.

Mēdz arī būt, ka, paļaujoties uz regulāru menstruālo ciklu, tomēr sanāk nokļūdīties ar “drošo dienu” aprēķināšanu vai bijis sekss bez izsargāšanās cikla riskantajā laikā. Šādos gadījumos, ieteicams lietot avārijas kontracepciju, kas sniedz iespēju izvairīties no neplānotas grūtniecības.

Neskatoties uz to daudzajiem trūkumiem, abas minētās kontracepcijas metodes joprojām ir ļoti populāras.
Pārsvarā gadījumu iemesls izvēlei par labu kādai no šīm divām metodēm ir vīrieša nevēlēšanās izmantot prezervatīvus.
Viens no izplatītākajiem iemesliem, kādēļ sievietes dod priekšroku šiem salīdzinājumā ar citām kontracepcijas metodēm nedrošajiem izsargāšanās veidiem, ir nevēlēšanās lietot kontracepcijas tabletes.
Tāpat salīdzinoši bieži pārtrauktais dzimumakts vai kalendārā metode tiek izmantoti, kad nav pieejami citi kontracepcijas līdzekļi, īpaši tad, ja sekss notiek neplānoti.

Bet ko darīt, ja pārtrauktais dzimumakts vai kalendārā metode ir pievīlusi? No neplānotas grūtniecības Tev ir iespēja izvairīties, lietojot avārijas kontracepciju.

Man nekavējoties nepieciešama Escapelle avārijas kontracepcijas tablete!

X